وزارت تحول دیجیتال اوکراین در حال ارسال نامه‌های رسمی به هشت صرافی ارزهای دیجیتال است و از آنها می‌خواهد به دلیل نگرانی از استفاده از ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها، خدمات رسانی به کاربران روسی را متوقف کنند.

بر اساس فهرستی که با CoinDesk به اشتراک گذاشته شده است، این وزارتخانه با Coinbase، Binance، Huobi، KuCoin، Bybit، Gate.io و Whitebit به همراه صرافی اوکراینی Kuna تماس گرفته است.

این نامه‌ها پس از آن ارسال می‌شوند که میخایلو فدوروف، معاون نخست‌وزیر و وزیر تحول دیجیتال اوکراین، یکشنبه شب از تمام صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال درخواست کرد آدرس‌های کاربران روسی را مسدود کنند.

صرافی جهانی ارز دیجیتال Binance به CoinDesk گفت که هیچ برنامه ای برای ممنوعیت یکجانبه کاربران روسی از این پلتفرم ندارد.

بایننس گفت: “با این حال، ما اقدامات لازم را انجام می دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که اقداماتی را علیه کسانی انجام می دهیم که تحریم هایی علیه آنها وضع شده است و در عین حال تأثیر آن بر کاربران بی گناه را به حداقل می رساند. اگر جامعه بین المللی این تحریم ها را بیشتر گسترش دهد، ما آنها را نیز به شدت اعمال خواهیم کرد.” سخنگوی به CoinDesk گفت.

وزارت خزانه داری آمریکا صبح روز دوشنبه برای جلوگیری از فرار روس ها از تحریم ها در حالی که این کشور به تجاوزات خود به اوکراین ادامه می دهد، مقرراتی را اضافه کرد. مقررات جدید «تراکنش‌ها یا معاملات فریبنده یا ساختارمند برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده، از جمله از طریق استفاده از ارزهای دیجیتال یا دارایی‌ها یا استفاده از دارایی‌های فیزیکی» را ممنوع می‌کند.

 

بیشتر ببینید:

 

یکی از نمایندگان وزارت تحول دیجیتال در اوکراین به CoinDesk گفت که این نامه‌ها از صرافی‌های رمزارز فهرست‌شده درخواست می‌کنند تا پشتیبانی از روبل روسیه، جفت‌های اسپات روبل و دروازه‌های فیات، از جمله سیستم‌های پرداخت روسیه را متوقف کنند. این وزارتخانه همچنین از صرافی‌ها می‌خواهد تا تمامی مشتریان روسیه را مسدود کنند.