یکی از مدیران یوبی‌ سافت به واکنش‌های شدید علیه تلاش این شرکت برای افزودن NFT (توکن‌های غیرقابل تعویض) به بازی‌هایش پاسخ داده است. در ماه دسامبر، ناشر Quartz یک پلتفرم NFT که به مردم امکان خرید و فروش اقلام دیجیتال منحصربه‌فرد را معرفی کرد که آن را Digits نامید. هم کارمندان و هم مصرف کنندگان این حرکت را مورد انتقاد قرار دادند و بسیاری از آنها در مورد تأثیرات زیست محیطی NFT ها ابراز نگرانی کردند.

 

یکی از توسعه دهندگان یوبی سافت گفت که NFT ها “تنها راه دیگری برای دوشیدن پول” هستند.

 

واکنش به کوارتز سریع بود. در عرض 24 ساعت از زمانی که یوبی سافت این پلتفرم را در یک تریلر یوتیوب اعلام کرد، بیش از 35000 نفر روی دکمه دوست نداشتن کلیک کردند و بیش از 1300 نفر آن را لایک کردند.

 

یوبی سافت

مدیر Ubisoft فقط از منتقدان NFT شکایت می کند. - NFT ها چیست؟

به بازیکنانی که به زمان بازی یا سطوح تجربه خاصی در Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint رسیده بودند، مقداری از آنها را اهدا کرد. این به بازیکنان فرصت خرید برخی NFT ها را می داد، اما طبق گزارش ها فروش بسیار کند بوده است. شخصی که یکی از آنها را خریداری کرده است که پوستر اسلحه ای با شماره سریال کوچک و منحصر به فرد است، به Waypoint گفت که “این حس تفاوتی با استفاده از سایر لوازم آرایشی ندارد، اما سریال سفارشی و توانایی مشاهده آن خارج از تجربه Ghost Recon واقعاً اضافه شده است. سطحی از مالکیت که من قدردان آن هستم.»

 

با این وجود، نیکلاس پوارد، نایب رئیس آزمایشگاه نوآوری های استراتژیک یوبی سافت، پیشنهاد کرد که بازیکنان به سادگی کاربرد NFT ها را درک نمی کنند.

 

پوارد می گوید “فکر می‌کنم گیمرها آنچه را که یک بازار ثانویه دیجیتال می‌تواند برای آنها به ارمغان بیاورد(NFT)، درک نمی کنند در حال حاضر، دلیل وضعیت فعلی NFT‌ها، باعث شد گیمرها فکر کنند که با این کار، سیاره زمین را نابود می‌کنند و دوم فقط حدس و گمان است.

 

پوارد به Finder گفت: اما چیزی که ما [در یوبی‌ سافت] ابتدا می‌بینیم پایان بازی است. بازی پایانی در مورد این است که به بازیکنان این فرصت را می‌دهیم تا کالاهای خود را پس از پایان کار با آن‌ها یا اتمام خود بازی، دوباره بفروشند. بنابراین، واقعاً چنین است. برای آنها. این واقعاً مفید است. اما فعلاً آن را درک نمی کنند.

 

پوارد همچنین گفت که یوبی سافت در نظر داشت Quartz را بدون اشاره به این واقعیت که Digits در واقع NFT هستند، اعلام کند، اما تصمیم گرفت که با آن مخالفت کند زیرا بازیکنان به هر حال متوجه می شدند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. او گفت: «بنابراین، ما تصمیم گرفتیم که تلاش برای پنهان کردن آن خیلی هوشمندانه نباشد. “در اصل، ما به فکر ساختن یک مکان و محیط امن با کوارتز هستیم. بنابراین، ما باید در مورد کاری که انجام می دهیم شفاف باشیم.

 

NFT ها چیست؟

NFT ها اساساً گواهی اصالت هستند که برای زندگی بر روی بلاک چین طراحی شده اند. ایده این است که NFT یک سابقه عمومی از مالکیت یک دارایی دیجیتال است. در واقع، این یک پیوند تأیید شده به یک فایل در جایی در اینترنت است که صاحب URL مقصد می تواند آن را تغییر داده یا حتی حذف کند.

 

اولین و بزرگترین صرافی ارز دیجیتال

 

بسیاری از منتقدان در کنار ادعاهایی مبنی بر اینکه آنها می توانند معادل یک طرح هرمی باشند، در مورد تأثیرات زیست محیطی NFT ها ابراز نگرانی کرده اند. هنرمندی که سال گذشته یک مجموعه NFT را فروخت، گفت که این فرآیند بیش از 8000 کیلووات ساعت برق مصرف کرده است که بیشتر از مصرف برق استودیو او در دو سال گذشته است.

یوبی سافت می گوید سیستم Tezos را انتخاب کرده است به مصرف انرژی کمتری نسبت به سایر بلاک چین ها نیاز دارد. او ادعا می کند که یک تراکنش رقمی تقریباً به اندازه 30 ثانیه پخش ویدیو انرژی مصرف می کند. در هر صورت، به نظر نمی‌رسد کوارتز چیزی متفاوت از بازار Steam ارائه دهد، که مدت‌هاست به بازیکنان اجازه می‌دهد تا کالاهای مجازی را با پول واقعی و بدون جنبه‌های منفی NFT بخرند و بفروشند.