طبق گزارش‌ها، ایالات متحده از صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال می‌خواهد تا با استفاده از رهگیری تراکنش ها، مطمئن شوند که هیچ فرد یا مؤسسه روسی از تحریم‌ها فرار نمی‌کند.

 

رمزارز اوکراین و روسیه

دولت بایدن، از جمله وزارت خزانه داری و شورای امنیت ملی کاخ سفید، با استناد به پرسنل با دانش مستقیم مسائل، با صرافی های رمزنگاری پیشرو مانند Binance، FTX Trading و Coinbase گفتگو می کند و از این صرافی ها می خواهد که از تحریم ها علیه روسیه پیروی کنند: “هر گونه تلاش برای نادیده گرفتن محدودیت های سختگیرانه اعمال شده توسط ایالات متحده و متحدانش پس از حمله روسیه به اوکراین در هفته گذشته، خنثی شود.” یکی از مقامات کاخ سفید گفت که دولت ایالات متحده به طور مستمر برای “مبارزه با هرگونه سوء استفاده از دارایی های دیجیتال برای جلوگیری از تحریم ها” تلاش می کند.

سخنگوی بایننس پاسخ داد که این شرکت کیف پول های رمزنگاری افراد تحریم شده را شناسایی کرده است و تمام آدرس های روسی را مسدود نخواهد کرد. از سوی دیگر، کوین بیس پاسخ داد که این شرکت «تراکنش‌ها به آدرس ممنوعه شناسایی شده توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری یا از آن را مسدود می‌کند» و افزود که صرافی آدرس‌های خاصی را به‌عنوان اینکه احتمالاً توسط افراد یا نهادهای تحریم‌شده کنترل می‌شود، برچسب‌گذاری کرده است.

 

افزایش قیمت بیت کوین در بحبوحه تحریم های اقتصادی

پس از مجموعه ای از تحریم های اعمال شده بر روسیه، از جمله ممنوعیت دسترسی برخی از بانک های روسی به سوئیفت، منجر شد که مردم در بازار روسیه به فروختن روبل اقدام کنند که نتیجه آن احساسات ناگهانی و ترس بود.

این تحلیل می‌گوید که سرمایه به سمت ارزهای رمزنگاری شده برای فرار از پناهگاه‌ها پس از تجربه سقوط در زمان شروع جنگ پیش می‌رود.

قیمت بیت کوین پس از یک سری تحریم های اقتصادی علیه روسیه دوباره کاهش پیدا کرد و سطح 43 هزار دلار را دید.

بخشی از دلیل آن می‌تواند این باشد که پذیرش رمزارز به عنوان ابزار کمک‌های مالی افزایش یافته است. به عنوان مثال، بایننس بخشیدن بیش از 10 میلیون دلار ارز دیجیتال به اوکراین اعلام کرده است.

با توجه به جنگ جاری با روسیه، کیف مزارز ها را برای کمک‌های مالی می‌پذیرد و از جهان می‌خواهد که سرمایه‌گذاری جمعی را به آنها کمک کند تا در برابر تهاجم روسیه مقاومت کنند.