مسکو (رویترز) – وزارت دارایی روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که پیشنهادات مربوط به ارزهای رمزنگاری شده از سوی بانک مرکزی این کشور را تا زمانی که با رویکرد خود در تضاد نباشد، در نظر می گیرد و راه را برای قانون گذاری در مورد دارایی های دیجیتال هموار می کند.

روز جمعه با ارائه پیشنهادهای قانونی توسط وزارت دارایی به دولت که با تقاضای بانک مرکزی برای ممنوعیت کلی در تضاد بود، اختلافات در حال جوشیدن بر سر مقررات ارزهای دیجیتال در روسیه داغ شد.

 

ارز دیجیتال روسیه - بانک

بانک روسیه به دلیل تهدیدی که ارزهای دیجیتال برای ثبات مالی ایجاد می کنند، ممنوعیت تجارت و استخراج ارزهای دیجیتال را پیشنهاد کرده است. اما وزارت دارایی قوانینی را ترجیح می دهد که ارزهای دیجیتال را تنظیم می کند و به آنها اجازه می دهد به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری باشند، اما نه به عنوان وسیله ای برای پرداخت.

این وزارتخانه روز دوشنبه گفت که پیش نویس قانون وزارت دارایی با هدف ایجاد یک بازار قانونی برای ارزهای دیجیتال است.

یک پیشنهاد برای معاملاتی است که شامل خرید یا فروش ارز دیجیتال است که نیاز به شناسایی مشتری دارد، حرکتی که ممکن است یکی از نقاط اصلی فروش ارزهای دیجیتال – ناشناس بودن آنها را کاهش دهد.

پیشنهادهای دیگر شامل صرافی‌های ارزهای دیجیتال خارجی باید در روسیه مجوز بگیرند و آزمایش‌های سواد مالی را معرفی می‌کنند که تعیین می‌کند افراد چقدر مجاز به سرمایه‌گذاری هستند.

 

 

به گفته وزارت دارایی، شهروندانی که این آزمون ها را با موفقیت پشت سر می گذارند، مجاز خواهند بود هر سال تا سقف 600000 روبل (7853 دلار) در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند. برای کسانی که شکست می خورند محدودیت سرمایه گذاری سالانه 50000 روبل تعیین می شود.

 

 

بانک مرکزی همچنین با استخراج ارزهای دیجیتال مخالف است که به موجب آن رایانه‌های قدرتمند با سایر رایانه‌های متصل به یک شبکه جهانی برای حل پازل‌های پیچیده ریاضی رقابت می‌کنند. این بانک نسبت به مصرف ناکارآمد انرژی و تأثیرات زیست محیطی استخراج هشدار داده است، در حالی که وزارت دارایی ترجیح می دهد استخراج معادن را بر اساس مالیات مجاز کند.