رمزنگار

 

 

خرید از سایت

 

رمزنگار چیست ؟

رمزنگار پلتفرم خرید و فروش ارز با قیمت لحظه ای و به صورت آنی با وب سایت است که تمامی قیمت ها مشخص و در هر مقداری قابل انجام بوده است و همچنین نیازی به انتظار برای قبول سفارش توسط یک مشتری دیگر نمی باشد.

چگونه در رمزنگار از سایت خرید کنم؟

جهت خرید از وب سایت، حساب کاربری شما باید تایید شده باشد سپس می توانید از طریق منو تبادل ارز و تعیین کوین خود مراحل را به آسانی پیش بروید و با کیف پول ریالی خود پرداخت و کوین خود را دریافت کنید ( قبل از خرید کیف پول ریالی خود را شارژ کنید)

حداقل مبلغ خرید از سایت چقدر است؟

حداقل خرید از وب سایت با توجه به محدودیت های وب سایت های خارجی در زمان ارسال کوین یا تبدیل کوین ‘معادل تقریبی ۱۰ دلار به ریال’ است که در زمان خرید اگر کمتر از آن باشد به شما پیام اخطار نمایش داده می شود.

روش پرداخت وجه جهت خرید چگونه است؟

ابتدا باید از طریق درگاه کیف پول ریالی خود را شارژ کنید تا بتوانید از قسمت تبادل ارز اقدام به خرید با توجه به موجودی کیف پول ریالی خود کنید.

مدت زمان ارسال کوین خریداری شده به کیف پول ما چقدر است؟

مدت زمان ارسال کوین ها به کیف پول شما ، به صورت آنی و پس از خرید می باشد اما به صورت کلی تمامی ارزهای دیجیتال جهت انجام پروسه تایید تراکنش در بلاک نیازمند مدت زمان خاصی می باشند که این مورد می تواند از ۱ دقیقه تا ۲ ساعت یا بیشتر بسته به نوع کوین متفاوت می باشد، به صورت کلی می توانید، مراحل ارسال و لینک تراکنش را از طریق بخش ‘تاریخچه خرید’ و فاکتور خود مشاهده و پیگیری نمایید.

اگر آدرس کیف پول خود را اشتباه وارد کنیم چه اتفاقی می افتد؟ 

به صورت کلی چندین مورد اشتباه در واردکردن کیف پول امکان پذیر است 1- کیف پول مربوط به کوین دیگری است اما سایت آن را ارسال کرده است در این صورت دیگر امکان پیگیری میسر نیست و شما باید با شماره تراکنش خود به پشتیبانی والت یا رمزنگار پیگیری کنید 2- آدرس درست است اما آدرس دوم یا ممو(Destination tag) را وارد نکردید در این چنین موارد کوین مورد نظر شما گم می شود و قابل پیگیری نیست..

چگونه میتوانم در مورد کوین ها اطلاعات کسب کنم؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کوین ها می توانید از وبلاگ رمزنگار استفاده کنید و همینطور می توانید در اینستاگرام و تلگرام ما را دنبال کنید تا هم اطلاعات خود را در زمینه ارزهای دیجیتال افزایش دهید و هم از اخبار لحظه ای مطلع شوید.

محدودیت خرید در رمزنگار در چه صورتی برداشته می شود ؟

در حال حاضر سقف واریز ریالی برای تمامی حساب کاربری ها پانزده میلیون تومان است درصورتی که بیش از سقف خود ، واریزی داشته باشید کل کیف پول شما به مدت ۷۲ ساعت اجازه برداشت ندارد پس از اتمام این زمان سقف واریز و برداشت برای حساب کاربری شما نامحدود خواهدشد.

 

 

 

فروش به سایت

 

نحوه فروش به وب سایت چگونه است؟

جهت فروش ارز دیجیتال در رمزنگار باید از قسمت تبادل ارز اقدام کنید؛ به این صورت که کوین و سپس مقدار را برای فروش انتخاب می کنید. برای فروش کوین خود باید از کیف داخلی اقدام کنید، اگر موقع فروش در قسمت تبادل ارز موجودی ارزی شما در کیف پول داخلی کافی نباشد یا موجودی نداشته باشد، در مرحله دوم منتظر ارسال کوین باقی می ماند تا کیف داخلی خود را شارژ کنید و بعد از آن مراحل را ادامه دهید. توجه داشته باشید برای ارسال ارز از کیف پول خارجی به کیف پول داخلی خود زمانی محدود دارید و بعد از آن آدرس مورد نظر متعلق به شما نیست. البته اگر بیشتر از زمان درنظرگرفته شده به طول انجامید، می توانید قبل از اتمام این زمان مجدد روی واریز زده و آدرس رو برای زمان بیشتری تمدید کنید. لازم به ذکراست که فقط آدرس‌های بیت کوین، لایت کوین و دوج کوین بعد ازاولین واریز برای مدت نامحدود برای شماست و همانند دیگر آدرس ها تغییر نمی کند و از شما گرفته نخواهد شد. البته برای اطمینان از ارسال ارزهای خود، قبل از واریز لازم است مجدد آدرس را بررسی کنید.

آیا امکان لغو فروش پس از ارسال کوین به کیف پول شما برای فروش میسراست؟

خیر ! به دلیل اینکه تمامی کوین ها در قسمت فروش بلافاصله به دلار تبدیل می شود این امکان فراهم نیست .

حداقل مبلغ قابل فروش به وب سایت چقدر است؟

حداقل مقدار فروش به وب سایت برای ارزهای دیجیتال ‘معادل تقریبی۱۰ دلار به ریال’ خواهد بود و در بخش فروش در صورتی که کمتر از آن وارد کنید، پیام خطای ‘حداقل مبلغ قابل قبول’ را می توانید مشاهده کنید .

مدت زمان واریز وجه به حساب های ما چقدر است؟

مدت زمان واریز ریال به حساب شما بین ۲۴ الی ۴۸ ساعت در روزهای کاری بانک خواهدبود همچنین تاریخ و ساعت واریز به حساب شما از بخش تاریخچه فروش به سایت قابل پیگیری ومشاهده می باشد.

درخواست برداشت ریالی به چه حساب هایی میسر می باشد؟

امکان ارسال حواله به همه بانک های کشور و حساب های شخص تایید شده در سایت امکان پذیر می باشد ، جهت تسویه حساب ریالی باید شماره شبا خود را که بنام شخص شماست وارد کنید.

شماره شبا چیست و چگونه آن را بدست آوریم؟

شماره شبا کدی ۲۴ رقمی از اعداد است که تمامی حساب های بانکی کشور دارای آن می باشند و جهت تراکنش های بین بانکی استقاده می گردد شما با یک سرچ ساده در گوگل به این ترتیب مثال حساب شما برای بانک ملت است ‘تولید شبای بانک ملت’ و پس واردشدن به سایت بانک ملت با واردکردن شماره حساب خود آن را دریافت کنید . همچنین می توانید با مراجعه به شعب بانکی خود، آن را دریافت کنید.

حواله پایا چیست؟

حواله پایا یک نوع از حواله بانکی است که برای تراکنش های بین بانکی صورت می پذیرد و امکان ارسال پول از یک بانک با یک بانک با نام دیگر را فراهم می کند گفتنی است درطول ساعات کاری بانک ها امکان ارسال این حواله میسر می باشد.

 

 

 

تاریخچه معاملات

 

چگونه سوابق معاملات خود را مشاهده کنم؟

به صورت کلی این کار از دو بخش قابل انجام است: در صفحه بازار، پایین صفحه از قسمت تاریخچه سفارشات می توانید معاملات خود را در ۲۴ ساعت گذشته مشاهده نمایید و نیز می توانید از منو تاریخچه معاملات، نسبت به معاملات خود آگاهی کسب کنید.

 

 

 

امنیت و پشتیبانی

 

چگونه به مجموعه رمزنگار اعتماد کنیم ؟

مجموعه رمزنگار با بیش از 5 سال سابقه درخشان و خدمت رسانی به چندهزار مشتری جزء برترین وب سایت ها در این حوزه به شمار می رود و با توجه به نکاتی که در ادامه ذکر می‌شود می توانید نسبت به ایمن بودن پرداخت وجه خود اطمینان حاصل کنید ۱- استفاده از درگاه بانکی جهت پرداخت که درزمان دریافت آن، برای هر وب سایت تایید صلاحیت و احراز محل سکونت و تاییدیه بانکی برای شخص درخواست کننده نیاز است ۲-تلفن ثابت محل کار در وب سایت ثبت شده است ۳- تلفن همراه ثبت شده در وب سایت ۴-بیش از 10000 نفر دنبال کننده واقعی در کانال تلگرام ۵-بیش از 5سال حضور در این حوزه ۵-نمایش تبلیغات در برترین وب سایت خبری ارزهای دیجیتال و…

از اطلاعات ما چگونه محافظت می شود؟

اطلاعات شما در رمزنگار با بروز ترین روش های کد نویسی به صورت هش ذخیره شده و از امنیت بالایی برخوردار است همچنین عکس های ارسالی شما جهت امنیت بیشتر به صورت آفلاین نگهداری می گردد.

نیاز به پشتیبانی دارم از چه طریقی ممکن است؟

پشتیبانی همیشه از الویت های کاری ما بوده است واز این رو شما می توانید از طریق تماس تلفنی با شماره های داخل وب سایت و نیز چت آنلاین داخل وب سایت و همچنین بخش تیکت ها ، با ما در ارتباط باشید.

ساعات کار پشتیبانی چگونه است؟

شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ شب و نیز ایام تعطیل به صورت تیکت در خدمت شما کاربران گرامی هستیم.

ساعات کار وب سایت چگونه است؟

امکان خرید و فروش ، ثبت درخواست واریز و برداشت در تمامی ساعات شبانه روز میسر می باشد.

 

 

حساب کاربری

 

ورود و ثبت نام

چگونه ثبت نام من کامل می شود؟

پس از ثبت نام، یک ایمیل جهت تایید آن به شما ارسال می گردد و پس از دریافت کد تایید، شما می توانید وارد حساب کاربری خود شوید، اما برای واریز ریال نیاز به احراز هویت کامل خواهید داشت. درصورتی که اطلاعات هویتی به درستی وارد شود، و عکس هویتی شما مطابق با تصویر و خوانا باشد ، سپس سریعا تایید هویت می شوید و می توانید اقدام به افزودن کارت بانکی به نام خود کنید؛ در صورتی که کارت بانکی به نام شما باشد و تایید گردد، امکان واریز ریال به وب سایت را دارا خواهید بود .

چگونه وارد حساب کاربری خود شوم؟

برای ورود به وب سایت پس از ثبت نام شما باید وارد حساب کاربری خود شوید؛ درصورتی که اطلاعات را درست وارد کنید، وارد حساب کاربری خود خواهیدشد. اگر از شما درخواست کد دومرحله ای می شود، باید آن را در کادر مورد نظر وارد نمایید .

رمز خود را فراموش کرده اید؟

از بخش ورود می توانید روی گزینه فراموشی رمز کلیک کنید و یک ایمیل برای شما ارسال می گردد که حاوی کد چند رقمی خواهد بود،توجه داشته باشید در صورت تغییر رمز حساب، امکان برداشت تا ۲۴ ساعت برای حساب شما غیرفعال می باشد .

چرا در زمان وارد کردن ایمیل در قسمت ثبت نام خطای عدم پشتیبانی از سرویس دهنده ایمیل نمایش داده می شود؟

به این دلیل که ایمیل به درستی وارد نشده است یا از سرویس دهنده ایمیل پشتیبانی نمی شود ، لطفا از سرویس های ایمیل ذکرشده استفاده کنید: gmail.com, yahoo.com

ورود دو مرحله گوگل یا تاییده گوگل

ورود دو مرحله برای چه استفاده می شود؟

ورود دومرحله ای به شما این امکان را می دهد که در صورتی که رمز خود را از دست دهید، نگرانی ماهیت حساب خود را نداشته باشید؛ زیرا شخصی دیگر قادر به ورود به حساب کاربری شما نخواهد بود و حتما باید به گوشی شما و کد دو مرحله ای دسترسی داشته باشد.

کد تایید گوگل در کدام قسمت های وب سایت استفاده می شود؟

شما پس از فعال سازی آن در هر بار ورود نیاز به استفاده از آن را خواهید داشت؛ همچنین به جهت امنیت برداشت، حتما باید آن را فعال نمایید و در هر بار درخواست برداشت، از آن استفاده نمایید.

چگونه میتوان آن را غیر فعال کرد؟

شما می‌توانید از بخش امنیت حساب اقدام به غیر فعال سازی ورود دومرحله ای خود نمایید؛ توجه داشته باشید در صورت غیرفعال سازی به مدت ۲۴ ساعت نمی توانید اقدام به برداشت کوین نمایید. ضمنا بدون فعال سازی مجدد امکان برداشت میسر نیست!

گوشی خود را گم کردید یا دسترسی ندارید؟

شما در زمان فعال سازی، یک کد بکاپ دریافت می کنید که باید حتما آن را جایی غیر از گوشی خود یادداشت و نگهداری کنید تا در صورت بروز چنین مشکلاتی اقدام به بازیابی نمایید و مجدد به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید. جهت این کار تنها کافی است با نصب مجدد نرم افزار و ورود به آن، از بخش add و سپس از شما درخواست یک نام می شود که می توانید نام وب سایت را وارد کنید و سپس کد بکاپ خود را وارد کنید و مجددا آن را فعال نمایید.

کد پشتیبان یا بکاپ ورود دو مرحله ای گوگل را گم کرده اید و به آن دسترسی ندارید؟

در این صورت پروسه بازگردانی آن پس از مراحل سخت گیرانه احراز هویت مجدد شما حداقل ۷ روز به طول می انجامد و پس از کارشناسی نسبت به غیرفعال سازی آن اقدام خواهیم کرد.

اطمینان دارید که کد وارد شده صحیح است اما سیستم به شما پیغام خطا نمایش می دهد؟

برای رفع این مشکل ساعت گوشی خود را در حالت اتوماتیک قرار دهید و یک بار وارد نرم افزار شوید و از بخش تنظیمات اقدام به بروز رسانی مجدد یا Sync نمایید مشکل بر طرف می گردد. در صورت لزوم، یک بار گوشی خود را خاموش روشن نمایید.

آیا این نرم افزار بدون اینترنت هم کار می کند؟

بله؛ الگوریتم این نرم افزار بر اساس زمان کار می کند و نیاز به اینترنت ندارد.

 

 

احراز هویت

چرا احراز هویت نیاز است؟

به دلیل ارائه خدمات ارزهای دیجیتال در رمزنگار و ماهیت آن ها که می تواند برای جرایم زیادی مورد استفاده قرار گیرد و همچنین عدم سواستفاده کلاهبرداران اینترنتی که اقدام به دزدیدن اطلاعات کارت ها می کنند، نیاز است که هر فرد تنها با هویت و کارت بانکی خود اقدام به معامله و واریز و برداشت نمایید تا از این گونه مشکلات جلوگیری شود.

پروسه احراز هویت چقدر زمان میرد؟

احرازهویت در رمزنگار، در صورت ورود اطلاعات پایه درست به صورت اتوماتیک صورت می گیرد و در صورت بروز مشکل به کارشناس ارسال می گردد و در ساعات کاری بین ساعت 9 صبح الی 12 شب بررسی می گردد. به صورت کلی احراز هویت بیشتر از ۲۴ ساعت زمان نمی برد.

احراز هویت شما رد شد؟

به صورت کلی در صورت بروز دو مشکل احراز شما رد خواهد شد: 1- عدم همخوانی اطلاعات هویتی واردشده در وب سایت با استعلام از ثبت احوال 2- عدم همخوانی یا وضوح عکس ارسالی تایید هویت(از واضح بودن عکس ارسالی کارت ملی در کنار چهره خود اطمینان حاصل کنید.)