وضعیت رمزارز ها در هند

شورای غرفه‌های تبلیغاتی هند (ASCI) دستورالعمل‌هایی را برای تبلیغات مرتبط با دارایی‌های دیجیتال مجازی یا رمزارزی منتشر کرده است که در تاریخ 1 آوریل 2022 یا پس از آن قابل اعمال خواهد بود.

ASCI گفت که رایزنی های گسترده ای “با سهامداران مختلف از جمله دولت و صنعت دارایی دیجیتال مجازی” برای چارچوب دادن به دستورالعمل ها انجام داده است.

 

قانون ارز دیجیتال هند

دستورالعمل اصلی همه تبلیغات مربوط به محصولات VDA (دارایی دیجیتال مجازی) و مبادلات VDA یا دارای VDA را ملزم می‌کند که سلب مسئولیت زیر را داشته باشند: «محصولات رمزنگاری و NFT‌ها غیرقانونی هستند و می‌توانند بسیار خطرناک باشند. ممکن است هیچ مرجع نظارتی برای زیان ناشی از چنین معاملاتی وجود نداشته باشد.»

 

همچنین ببینید:

 

طبق دستورالعمل‌ها، کلمات «ارز»، «اوراق بهادار»، «محافظ» و «سپرده‌گذاران» نمی‌توانند در تبلیغات محصولات یا خدمات VDA استفاده شوند زیرا مصرف‌کنندگان این اصطلاحات را با محصولات تحت نظارت مرتبط می‌دانند.

این دستورالعمل همچنین به دنبال آن است که هزینه یا سودآوری محصولات VDA حاوی اطلاعات واضح، دقیق، کافی و به روز باشد. به عنوان مثال، “هزینه صفر” باید شامل تمام هزینه هایی باشد که مصرف کننده ممکن است به طور منطقی با پیشنهاد یا معامله مرتبط کند.

این دستورالعمل ها شامل الزامی است که برای دوره های کمتر از 12 ماه نباید درج شود. در تبلیغات به منظور اطمینان از اینکه “اطلاعات مربوط به عملکرد گذشته، به هیچ وجه جزئی یا جانبدارانه ارائه نمی شود.”

 

خطرات احتمالی تبلیغات رمزارز ها

رمزارز هند

ناظر تبلیغات هند معتقد بود که بسیاری از تبلیغات مرتبط با رمزنگاری “به اندازه کافی خطرات مرتبط با چنین محصولاتی را افشا نمی کنند.”

در نوامبر 2021، نارندرا مودی، نخست وزیر هند، ریاست جلسه ای را برای بررسی چشم اندازهای نظارتی ارزهای دیجیتال بر عهده داشت که آن گزارش ها حاکی از آن بود که اجماع قوی برای توقف “تلاش برای گمراه کردن جوانان از طریق تبلیغات بیش از حد امیدوارکننده و غیر شفاف” حاصل شده است.