هند پس از سال‌ها تزلزل در موضع خود، یک گام به پذیرش ارزهای دیجیتال نزدیک‌تر شد، زیرا این کشور به دنبال همگام شدن با حرکت جهانی به سمت دارایی‌های دیجیتال است. بیت کوین به دست آورد.

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند در سخنرانی بودجه خود در روز سه شنبه گفت که بانک مرکزی هند ارز دیجیتال خود را در سال از اول آوریل راه اندازی خواهد کرد. او گفت که کشور همچنین قصد دارد 30 درصد از درآمد حاصل از انتقال دارایی های مجازی مالیات بگیرد که عملاً ابهامات در مورد وضعیت حقوقی چنین تراکنش هایی را از بین می برد.

هند وابسته به پول نقد به کشورهایی از جمله چین می‌پیوندد تا نسخه‌های دیجیتالی ارزهای خود را پیش ببرند، زیرا آنها به دنبال استفاده از فناوری‌های جدید برای کارآمدتر کردن تراکنش‌ها هستند. در عین حال، نرخ بالای مالیات بر کریپتو می‌تواند معاملاتی را که در هند علی‌رغم هشدارهای بانک مرکزی درباره خطرات پولشویی، تأمین مالی تروریسم و ​​نوسان قیمت‌ها افزایش یافته‌اند، منصرف کند.

 

هند و سیاست های مالیاتی نسبت به ارزهای دیجیتال
دارشان باتیجا، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی Vauld، یک پلتفرم مبادلات ارزهای دیجیتال مستقر در سنگاپور، گفت: «تحمیل نرخ مالیات اکنون تجارت کریپتو را رسمی می کند و هرگونه نگرانی در مورد ممنوعیت آن از روی میز حذف می شود. او افزود، با این حال، نرخ مالیات نسبتاً بالا می تواند معامله گران را ترغیب کند که به سمت پلتفرم های سایر کشورها حرکت کنند که این امر باعث کاهش درآمد دولت هند می شود.

بیت کوین پس از اعلام مالیات، بیش از 2 درصد از پایین ترین رقم روز افزایش یافت. هند تاکنون هیچ قانونی برای تنظیم تجارت در سکه های مجازی ندارد، اگرچه اوایل سال گذشته ممنوعیتی را پیشنهاد کرده بود. این باعث نشد که میلیون‌ها هندی به موج تقاضای جهانی برای دارایی‌های دیجیتال بپرند. بر اساس گزارش اکتبر Chainalysis، یک شرکت تحقیقاتی صنعتی، بازار محلی در سال منتهی به ژوئن 2021 641٪ افزایش یافت.

Sitharaman گفت: “افزایش خارق العاده ای در تراکنش در دارایی های دیجیتال مجازی وجود دارد.” بزرگی و فراوانی این معاملات، ارائه یک رژیم مالیاتی خاص را ضروری کرده است.

وزیر دارایی گفت که راه اندازی روپیه دیجیتال باعث مدیریت ارز ارزان تر و کارآمدتر می شود. بانک مرکزی هند روی یک استراتژی پیاده سازی مرحله ای کار می کند که می تواند وابستگی بالای کشور به پول نقد را کاهش دهد.

چین قبلاً آزمایش‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را در چندین شهر آغاز کرده است و حتی قصد دارد یوان دیجیتال خود را برای استفاده ورزشکاران و تماشاگران در بازی‌های المپیک زمستانی پکن که از این هفته آغاز می‌شود، عرضه کند. فدرال رزرو ایالات متحده و بانک انگلستان نیز به دنبال فرصت هایی برای اقتصاد خود هستند.

سایر نکات کلیدی در مورد دارایی های کریپتو از سخنرانی بودجه عبارتند از:

زیان های ناشی از انتقال دارایی های دیجیتال را نمی توان با هیچ درآمد دیگری جبران کرد

همه تراکنش‌های رمزنگاری 1٪ در مبدا مشمول مالیات خواهند شد

هدیه دارایی های مجازی در دست گیرنده مالیات خواهد بود.