چیز بزرگ

من یک راز برای اذیت کردن دارم که چند ماهی است که فکرم مشغول کرده و از به اشتراک گذاشتن آن هیجان زده هستم.

خبرنامه جدید TechCrunch که بر کریپتو، وب 3 و متاورس متمرکز است، با همه فرصت ها، تبلیغات، کلاهبرداری ها و جنجال های آن، بخش فوق العاده هیجان انگیز در مورد این خبرنامه هفتگی این است که یک پادکست هفتگی به آن ضمیمه خواهد شد که توسط خانم آنیتا راماسوامی، دوستدار رمزگذاری TechCrunch، تهیه می شود. در حین مصاحبه با سرمایه گذاران برجسته، کارآفرینان و شکاکان، درباره اخبار داغ، روندها و درام رمزنگاری بحث خواهیم کرد.

 

حالا قسمت غم انگیز

چند هفته پس از انتشار خبرنامه، من از نوشتن هفته در بررسی کنار می‌روم و کنترل را به همکار توانمندم گرگ کومپاراک می‌سپارم. در زمانی که من این خبرنامه را برعهده داشتم، کار مرگباری انجام داد. در طول سال ها من دوست داشتم هر آخر هفته این خبرنامه را ارسال کنم. همیشه به من این فرصت را می دهد که مغزم را پاک کنم، وضعیت صنعت فناوری را تامل کنم و نظراتم را در مورد اینکه به کجا می رود بیان کنم.

به طور فزاینده‌ای احساس می‌کنم که آینده صنعت فناوری از اینترنت با مدل‌های اقتصادی پیچیده‌تر متصل به پلت‌فرم‌های آن استقبال می‌کند، مدل‌هایی که می‌توانند کارهای خوب و بد برای مصرف‌کنندگان انجام دهند، اما در نهایت باید وب را باز کنند و به کاربران خدمات بزرگ‌تری بدهند. آینده، همانطور که بنیانگذاران و سرمایه گذاران فناوری به وضوح تصور می کنند، به ندرت همان آینده ای است که ما در آن زندگی می کنیم، اما آن آینده نیز به ندرت چیزی است که مخالفان فناوری پیش بینی می کنند.

واکنش منفی به ارزهای دیجیتال در سال گذشته جالب و هیجان انگیز بوده است. ویدئوها و توییت‌های ویروسی یوتیوب با عباراتی مانند طرح‌های پونزی، پول‌شویی، کلاهبرداری، پرتره خردکننده‌ای از توکن‌ها و NFT‌ها را ترسیم می‌کنند و مطمئناً می‌توان بسیاری از این موارد را یافت. اما واقعیت این است که بسیاری از مصرف‌کنندگان به سادگی از طریق NFTها و رمزارزها کشف می‌کنند که منابع مالی بالا و مفهوم ارزش اقتصادی آن‌گونه که قبلا تصور می‌کردند، نهادهای کاملاً منطقی نیستند.

ایده صرف میلیون‌ها دلار برای داشتن پیوندی به یک فایل تصویری در یک پایگاه داده توزیع‌شده باید برای اکثر افراد کاملاً غیر منطقی به نظر برسد، اما اگر این چشم‌انداز برای خریداران کافی منطقی به نظر برسد، ارزش آن محصول توهمات جمعی مالکان است. بیشتر اقتصاد مدرن حول همین توهمات بنا شده است. دسترسی به این درک ناخوشایند به خودی خود یک موهبت است، اما مکان‌های سازنده و مخربی برای گرفتن آن وجود دارد.

انتقادی که از نظر فلسفی بیشتر به آن مربوط می شود این است که توکن ها و NFT ها امکانات یک وب بی حد و حصر و بدون محدودیت را مهار می کنند. گیمرها به‌ویژه از ایده کمبود زیرساخت های دیجیتال و فراسرمایه‌داری که راه خود را به سمت فانتزی پیدا می‌کند، عصبانی هستند. هیچ‌کس نمی‌تواند همه آن را در اینترنت داشته باشد که در آن برخی از عناصر تجربه از کاربران بر اساس طبقه اقتصادی آنها در دنیای واقعی گرفته شده است. این مکالمه ای نگران کننده است زیرا شرکت های عظیمی مانند متا با جدیت شروع به صحبت در مورد ایده متاورس می کنند.

فضای کریپتو در این مرحله، چند تریلیون دلار دارد، اما نکته قابل توجه این است که چقدر گذرا به نظر می رسد. این بخشی از دلیل این است که برجسته کردن انتقاد آگاهانه در حال حاضر بسیار ارزشمند است، زیرا این صنعت هنوز هم می تواند تغییر کند.

میان این آگاهی فضایی است که در آن گفتمان انتقادی زیاد به طور منظم اتفاق نمی افتد. بیشتر خبرنامه‌ها یا پادکست‌های موجود از سوی بازیگران نهادی یا سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی هستند که پروژه‌هایی را دارند و افشاگری‌هایی که باید نادیده گرفته شوند. در همین حال، به نظر می‌رسد عمده نقدهای رسانه‌های فناوری از سوی افرادی باشد که چندین مورد را پوشش می‌دهند و رک و پوست کنده کمتر انگیزه‌ای برای صرف وقت خستگی‌ناپذیر برای تشریح یک صنعت گیج‌کننده دارند.

من کلاه‌های زیادی بر سر گذاشته‌ام و در موضوعاتی مانند بازی‌ها، هوش مصنوعی و واقعیت مجازی به عنوان گزارشگر فعالیت می‌کردم. در طول سال گذشته، من بخش عمده ای از زمان خود را به درک آنچه در دنیای رمزنگاری می گذرد، اختصاص داده ام. من با سرمایه‌گذاران تماس گرفته‌ام، با بنیان‌گذاران چت کرده‌ام، خودم با پلتفرم‌ها بازی کرده‌ام و زمان زیادی را در توییتر و دیسکورد سپری کرده‌ام. چیزی که من پیدا کردم، یک صنعت چند وجهی است که حتی برای درک اصول اولیه مانع زیادی دارد. من می‌خواهم که Chain Reaction به‌عنوان مکانی باشد که خوانندگان و شنوندگان بتوانند در کنار من تماس بگیرند و یاد بگیرند، در حالی که من با سهامداران و افراد شکاک صحبت می‌کنم.

 

همچنین ببینید:

چیز های دیگر

چند داستان در این هفته منتشر می شود که فکر می کنم باید دقیق تر به آن ها نگاه کنید:

روسیه قصد دارد فیسبوک را مسدود کند
با تشدید تحریم‌ها، جسورتر شدن پلتفرم‌های اینترنتی و تدافعی‌تر شدن دولت روسیه، نوع جدیدی از پرده آهنین بین روسیه و غرب بالا می‌رود. پس از اعلام هفته گذشته که آنها سرویس فیس بوک را به دلیل محدودیت های این پلتفرم در رسانه های دولتی محدود می کنند، روسیه تغییر مسیر داد و اعلام کرد که قصد دارد به طور کامل این سرویس را ممنوع کند.

 

اوکراین چگونه کمک های ارز دیجیتال را خرج می کند؟

صحبت‌های زیادی در مورد اینکه رمزارزها می‌توانند به روس‌های ثروتمند برای فرار از تحریم‌ها کمک کنند، وجود دارد، اما دولت اوکراین نیز از رمزنگاری برای یافتن کمک و جمع‌آوری سرمایه استفاده می‌کند. همکار من رومین کبوتر به این موضوع پرداخت که اوکراین چگونه این بودجه را خرج می کند و سوالات بی پاسخ زیادی پیدا کرد.

 

مصاحبه با رئیس فناوری اطلاعات اوکراین

هدف رمزنگار پوشش دادن هر زاویه ای از چگونگی تأثیر حمله به اوکراین نه تنها بر صنعت فناوری در سراسر جهان بلکه در داخل اروپای شرقی است. این هفته، با معاون وزیر تحول دیجیتال اوکراین، اولکساندر (الکس) بورنیاکوف که در مورد استراتژی دیجیتالی کشور در حال حرکت به سمت جلو صحبت کرد، صحبت کردیم.

 

این فصل محوری برای استارت‌آپ‌های در مراحل اولیه است.

استارت‌آپ‌های فناوری در مرحله آخر با یک محیط بازار عمومی در حال تغییر مواجه هستند، اما همتایان اولیه آنها در دنیای متفاوتی هستند. این گروه در سه ماهه اخیر به سرمایه کافی دسترسی داشته است و حبابی از سرمایه خطرپذیر را به آنها می‌دهد که تا حدودی از آنها در برابر تغییرات سریع در اقتصاد بزرگتر محافظت می کند.

 

با تشدید جنگ، صنعت امنیت سایبری “سپر” است.

در نتیجه افزایش احتمال تهدید سایبری از سوی گروه‌های بدخواه روسی، آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ایالات متحده (CISA) هشداری بی‌سابقه صادر کرد و به همه سازمان‌ها، صرف نظر از اندازه توصیه کرد که در هنگام بروز مشکل، موضع شدیدتری اتخاذ کنند. امنیت سایبری و حفاظت از حیاتی ترین دارایی های آنها.»