(رویترز) – وال استریت ژورنال روز چهارشنبه به نقل از یک فرد آشنا گزارش داد که شرکت Diem Association، سرمایه گذار ارز دیجیتال متا پلتفرم در حال منحل شدن است و فناوری خود را به حدود 200 میلیون دلار به Silvergate Capital Corp مستقر در کالیفرنیا می فروشد.

متا که قبلاً شرکت فیس‌بوک بود، برای اولین بار در ژوئن 2019 از برنامه‌های Diem که قبلاً با نام Libra شناخته می‌شد، به عنوان بخشی از تلاش برای گسترش فراتر از شبکه‌های اجتماعی به تجارت الکترونیک و پرداخت‌های جهانی، رونمایی کرد.

این پروژه بلافاصله با مخالفت شدید سیاستگذاران در سراسر جهان روبرو شد، زیرا نگران بودند که این پروژه کنترل آنها را بر سیستم پولی از بین ببرد، جرم و جنایت را فعال کند و به حریم خصوصی کاربران آسیب برساند.

 

کریپتو کارنسی متا - ارز دیجیتال فیسبوک

فیس بوک در تلاش برای تأییدیه های نظارتی، سپس نام سکه دیجیتال خود را به «Diem» تغییر داد و با اعلام راه اندازی یک استیبل کوین دلار آمریکا، که ارزهای دیجیتال متصل به یک ارز سنتی هستند، جاه طلبی جهانی خود برای تمرکز بر ایالات متحده را کاهش داد.

ضربه اخیر زمانی وارد شد که دیوید مارکوس، مدیر فناوری مالی فیس بوک، که بر تلاش های آن برای توسعه Diem نظارت داشت، شرکت را ترک کرد تا کار روی چیزی جدید را شروع کند.

متا و سیلورگیت بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر در خارج از ساعات کاری پاسخ ندادند.