گزارش هانا لنگ

رویترز: ارزش صرافی ارزهای دیجیتال FTX ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که پس از جمع آوری 400 میلیون دلار در اولین دور سرمایه گذاری خود از سرمایه گذارانی از جمله گروه SoftBank ژاپن و هلدینگ Temasek سنگاپور، به ارزش 8 میلیارد دلار رسیده است.

سرمایه‌گذاری سری A همچنین شامل سرمایه‌گذاری‌های شرکت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال Paradigm و Multicoin Capital می‌شود.

 

برت هریسون، رئیس FTX ایالات متحده، “معنی این افزایش برای ما این است که ما رسماً خود را در صحنه بزرگترین رقبای مبادلات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده تثبیت می کنیم و به جهان سیگنال می دهیم که به سرعت به گسترش خود ادامه خواهیم داد.”

 

با افزایش ارزش ارزهای دیجیتال از مرز 3 تریلیون دلار در نوامبر، سرمایه گذاران سرمایه گذاری خطرپذیر به طور فزاینده ای به دنبال کاهش سهام در این صنعت نوپا هستند.

به گفته شرکت تحقیقاتی PitchBook، شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در سال 2021، 30 میلیارد دلار در رمزارز سرمایه‌گذاری کردند.

 

FTX US مستقر در شیکاگو در سال 2020 توسط مدیران سابق معاملات با فرکانس بالا وال استریت راه اندازی شد و با صرافی های رمزنگاری پیشرو Coinbase و Binance رقابت می کند.

 

اخبار ارز دیجیتال

در ماه اکتبر، FTX US در اقدامی برای گسترش معاملات آتی ارزهای دیجیتال و معاملات LedgerX را خریداری کرد.

به گفته این شرکت، FTX US در سه ماهه سوم به طور متوسط ​​​​360 میلیون دلار حجم روزانه داشته است. کاربران آن در این سه ماهه 52 درصد افزایش یافته است، اگرچه این شرکت از به اشتراک گذاشتن تعداد کاربران خود به طور کلی خودداری کرده است.

FTX US گفت که قصد دارد از این بودجه برای رشد پنل کاربران خود و خدمات تجاری جدید استفاده کند و همچنین سرمایه گذاری ها و خریدار های استراتژیک را در نظر خواهد گرفت.

 

هریسون که پیش از این در Citadel Securities کار می کرد، گفت: این شرکت همچنین قصد دارد کارکنان 100 نفری خود را افزایش دهد.

او گفت: «با داشتن این سرمایه، می‌توانیم رقابت کنیم و بهترین افراد را استخدام کنیم.

(گزارش توسط هانا لنگ در واشنگتن)