بیت کوین آسیب دیده ممکن است نشانه هایی از رشد سهام داشته باشد و در نیمه دوم سال روند صعودی جدیدی را رقم بزند.

محقق در ارائه‌دهنده خدمات مالی کریپتو بابل فایننس گفت: پس از تنظیم بازار با سرعت افزایش نرخ فدرال رزرو، رشد سهام و بیت کوین روند صعودی خود را از سر خواهند گرفت، یعنی در نیمه دوم سال 2022 شاهد عملکرد قوی هر دو خواهیم بود. رابی لیو در ایمیلی به CoinDesk گفت.

لیو ضمن اشاره به همبستگی تنگاتنگ ارز دیجیتال با دارایی‌های ریسک میراث حساس به رشد، افزود: از نظر تاریخی، بر اساس گزارش گلدمن ساکس، سهام رشد بدترین بخش در سه ماه قبل و بعد از اولین افزایش نرخ بوده است. به گفته شرکت تجزیه و تحلیل داده IntoTheBlock، همبستگی بیت کوین با سهام ایالات متحده اخیراً به رکورد بیش از 0.75 رسیده است.

 

بیت کوین - ارز دیجیتال

دیدگاه مبتنی بر داده‌های لیو با روایت نوپا در جامعه کریپتو که بیت‌کوین ممکن است درست پس از افزایش نرخ بهره مورد انتظار در ماه مارس توسط فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) شروع به رشد کند، در تضاد است.

 

آینده نزدیک بازار

انتظارات بازار احتمالاً از دو چیز سرچشمه می‌گیرد: کریپتوکارنسی طی سه ماه 40 درصد کاهش یافته است، که عمدتاً به دلیل ترس از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو است. ثانیا، همانطور که First Mover Americas در روز جمعه خاطرنشان کرد، دلار آمریکا با اولین افزایش نرخ بهره بالاتر می رود. یک دلار ضعیف به طور کلی برای بیت کوین صعودی در نظر گرفته می شود.

با این حال، سهام رشد چیز دیگری را نشان می دهد. لیو خاطرنشان کرد: با توجه به همبستگی قوی فعلی بین بیت کوین و سهام در حال رشد، به ویژه روند نزولی همزمان این دو دارایی از دسامبر، ما معتقدیم که حرکت صعودی بیت کوین در سه ماه پس از اولین افزایش نرخ ممکن است دشوار باشد.

این جدول نشان می‌دهد که سهام ارزشی سه ماه قبل و بعد از شروع چرخه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو از سهام‌های رشد بهتر عمل می‌کند. سهام ارزشی شرکت‌هایی هستند که در حال حاضر کمتر از ارزش ذاتی خود معامله می‌کنند و معمولاً شرکت‌های تاسیس هستند. رشد صنایع جدیدتر را با پیش بینی های رشد بالا ذخیره می کند و با قیمت های نسبتاً گران معامله می شود.

 

 

در حالی که ممکن است بیت کوین توسط برخی در جامعه کریپتو به عنوان طلای دیجیتال تلقی شود، اما همچنین یک فناوری نوظهور حساس به جریان نقدینگی متمرکز است.

به نقل از رویترز، چندین بانک وال استریت انتظار دارند که فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) چرخه انقباضی را با حداقل 25 واحد افزایش نرخ پایه در ماه مارس و به دنبال آن افزایش شش چهارم درصدی تا پایان سال آغاز کند.

 

بیت کوین

بیت کوین آخرین بار نزدیک به 39100 دلار معامله شد که نشان دهنده افزایش تقریباً 2 درصدی در روز است. به نظر می‌رسد این ارز دیجیتال با توجه به گزارش‌های مربوط به نشست احتمالی جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده و ولادیمیر پوتین، همتای روسی او، در مورد اوکراین، پیشنهادی را برای معاملات آتی سهام اروپا و ایالات متحده انتخاب کرده است.