در روز شنبه، بیت کوین (BTC) و ارز های مطرح بازار بازار دوباره در قرمز عمیق قرار گرفتند. برای چهارمین روز متوالی، بیت کوین برای اولین بار از 25 جولای به سطح زیر 35000 دلار رفت.

در آن روز، بیت کوین 3.82 درصد کاهش یافت و به 35076 دلار رسید. اوضاع در ارز های دیگر بهتر نبود. اتریوم (ETH) پس از افت 14.4 درصدی روز جمعه با افت 6.12 درصدی همراه شد و Crypto.com Coin (CRO) با افت 16.87 درصدی سقوط کرد. سکه Crypto.com در روز جمعه 14.6 درصد کاهش یافت. کاردانو (ADA) با کاهش 4.46 درصدی در روز شنبه، اندکی بهتر عمل کرد.

ارزش بازار کریپتو در روز شنبه پس از کاهش 200 میلیارد دلاری در روز جمعه، 85 میلیارد دلار دیگر کاهش یافت. در زمان نگارش این مقاله، ارزش کل بازار 1611 میلیارد دلار بود. در نوامبر، ارزش کل بازار به 3009 میلیارد افزایش یافت و به پایین ترین سطح ماه جاری 1514 میلیارد دلار رسید.

 

شاخص ترس و طمع بیت کوین

بیت کوین - ارز دیجیتال - رمز ارز

در 22 ژانویه، شاخص ترس و طمع بیت کوین در 13/100 قرار داشت. در حالی که این شاخص همچنان بالاتر از 10/100 در 8 ژانویه نگه داشته است، اما از بالاترین سطح ماه جاری 24/100 عقب نشینی کرده است.

این شاخص که نتوانست به سطح 30/100 برگردد و به نارنجی بازگردد، همچنان به بازتاب احساسات نزولی بازار ادامه دار است. به طور قابل توجهی، شاخص از 20 ژانویه 24/100 روند نزولی داشته است. این شاخص در 9 نوامبر قبل از رسیدن به حالت معکوس به 84/100 رسیده بود.

با کنترل کامل بیت کوین در حال حاضر، ما همچنان بر این عقیده هستیم که برای نشان دادن آغاز بازیابی بیت کوین، یک حرکت شاخص به سطح 30/100 مورد نیاز است.

محرک های کلیدی بازار

احساسات بازار نسبت به سیاست های پولی فدرال رزرو و صحبت ها و فعالیت های نظارتی همچنان محرک های اصلی هستند.

در حالی که بازارهای ایالات متحده در آخر هفته تعطیل هستند، هیچ صحبت مثبتی برای تغییر احساسات بازار وجود نداشته است. با فعال شدن FED در چهارشنبه آینده، خریداران با کاهش قیمت می توانند در حاشیه امن باشند. در حالی که بازارها شروع به افزایش قیمت گذاری نرخ در سال کرده اند، اما هیچ چیز مشخص نیست. بیانیه نرخ روز چهارشنبه و کنفرانس مطبوعاتی تا حدودی روشنی از آنچه در پیش است برای سال ارائه می دهد.

به دور از سیاست های پولی FED، صحبت های بانک مرکزی و تهدید اقدامات بیشتر نیز همیشه وجود دارد. پس از اظهارنظر جنسلر رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در هفته گذشته درباره افزایش بررسی بازار ارزهای دیجیتال، احتمالاً فعالیت‌های نظارتی در ماه‌های آینده افزایش خواهد یافت.

با این حال، خبر مهمی که در آخر هفته منتشر شد، پیشنهاد بانک مرکزی روسیه برای ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال و کریپتو بود. با واکنش بازار به اخبار منفی، بازارها باید برای هر گونه به روز رسانی در مورد ممنوعیت پیشنهادی حداکثر تا دوشنبه منتظر بمانند.

همه اینها نشان دهنده این است که یک روز متلاطم دیگر در پیش است.

اقدام قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با 0.90 درصد افزایش به 35392 دلار رسید. بیت کوین باید از ریزش 35339 دلاری امروز جلوگیری کند تا از قیمت بالای 36812 دلار در روز شنبه پشتیبانی کند. با این حال، برای خروج بیت کوین از اولین سطح مقاومت اصلی روز در 36549 دلار، نیاز به تغییر در احساسات است.

کاهش قیمت در پیووت روز می تواند زیر 34000 دلار و اولین سطح حمایت اصلی 33867 دلار را وارد بازی کند. با این حال، در صورت فروش طولانی مدت، حمایت 30000 دلاری می تواند وارد عمل شود. برای بیت کوین و بازار گسترده تر، فقدان صحبت های نظارتی می تواند در اوایل روز مهلت ایجاد کند. با این حال، بعید است که تغییری از احساسات نزولی فعلی وجود داشته باشد…