بیت کوین همراه با سهام و قراردادهای آتی سهام ایالات متحده کاهش یافت زیرا چشم انداز انقباض سیاست فدرال رزرو بر روی ارزهای رمزنگاری شده بود.

 

بزرگترین توکن دیجیتال از نظر ارزش بازار در ساعت 10:05 صبح در هنگ کنگ پس از افزایش تا 38927 دلار در روز چهارشنبه به 35790 دلار کاهش یافت. با توجه به اینکه معامله گران به این نتیجه رسیدند که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، مصمم است هزینه های استقراض را در مواجهه با تورم سرسام آور افزایش دهد، بازارهای سهام از ژاپن تا استرالیا و همچنین معاملات آتی سهام ایالات متحده به شدت سقوط کردند.

بیت کوین هنوز به راحتی بالاتر از سطح 33000 دلاری است که روز دوشنبه از آن عبور کرد، که بیش از 50 درصد از اوج ماه نوامبر خود کمتر بود. قتل عام در دارایی های ریسک باعث شد برخی از تحلیلگران به 30000 دلار به عنوان سطح حمایتی کلیدی اشاره کنند. این آستانه ای است که بیت کوین از ماه جولای تاکنون از آن عبور نکرده است.

همبستگی کریپتو با سهام در هفته‌های اخیر تقویت شد زیرا سرمایه‌گذاران به چشم‌انداز تشدید سیاست‌های پولی ایالات متحده با دامپینگ سهام‌های فناوری با قیمت بالا و توکن‌های دیجیتال واکنش نشان دادند. حرکت بیت کوین همراه با Nasdaq 100 و S&P 500 در این ماه به بالاترین حد خود رسید و این اطمینان را ایجاد کرد که یکی از دارایی های اصلی پر نوسان جهان در آینده قابل پیش بینی تر شود.

 

فدرال رزرو اعلام کرد که “به زودی” افزایش نرخ بهره را آغاز خواهد کرد و پس از آغاز لغو دارایی های اوراق قرضه خود را کاهش خواهد داد و به سمت پایان دادن به حمایت بسیار آسان همه گیر برای مبارزه با داغ ترین تورم در یک نسل حرکت می کند.

 

تاد موراکیس، یکی از بنیانگذاران ارائه‌دهنده خدمات و محصولات مالی دیجیتال JST Capital، چهارشنبه در ایمیلی گفت: «احساس کلی در کریپتو این است که سعی کنیم در محدوده‌ای قرار بگیریم و معاملات کوتاه‌مدت انجام دهیم یا جابه‌جایی صورت گیرد. برخی از شکارچیان معامله در اینجا وجود دارد، اما بیشتر مردم منتظر زمان سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بوده اند و با کاهش ارزش کل بازار به خرید سکه های با کیفیت ادامه خواهند داد.