سرمایه گذاران اکنون بیت کوین را از طریق صرافی هایی مانند Coinbase یا برنامه هایی مانند PayPal خریداری می کنند.

این می‌تواند با شروع قدرتمند بانک‌ها به سمت تجارت ارزهای دیجیتال و خدمات پرداخت تغییر کند.

بر اساس گزارش این هفته J.P. Morgan، حدود 300 بانک در حال برنامه ریزی برای راه اندازی تجارت بیت کوین در برنامه های تلفن همراه در نیمه اول سال 2022 هستند.

بسیاری از این بانک ها با NYDIG کار می کنند، شرکت خدمات مالی که قبلاً به بخش بانکی نفوذ کرده است.

 

استیون الکسوپولوس، تحلیلگر J.P. Morgan در یک یادداشت می گوید: «در حالی که فین تک ها و شرکت های کریپتو بومی در اتصال مشتریان خرد به ارزهای رمزپایه پیشتاز هستند، برخی از بانک های آینده نگر اکنون با کمک شرکت هایی مانند NYDIG همکاری سریعی می کنند.

الکسوپولوس Synovus Financial  را به عنوان بانکی که در حال جهش به بیت کوین است، برجسته می کند. Synovus، یک بانک منطقه‌ای با دارایی 57.4 میلیارد دلاری، در مراسم روز سرمایه‌گذار خود در این هفته، در مورد طرح‌هایی برای ارائه معاملات ارزهای دیجیتال به مشتریان خرده‌فروش بحث کرد.

Synovus گفت: «ما با NYDIG وارد فضای کریپتو شده‌ایم. این شرکت افزود که در حال ارزیابی «حرکت پول در بلاک چین» هستیم و گفت که پرداخت‌های رمزنگاری و بانکداری دیجیتال در سال 2022 متمرکز خواهند شد.

Synovus اولین بانکی نیست که وارد ارزهای دیجیتال می شود. وست بانک، مستقر در اوکلاهما، خود را اولین بانک ملی ایالات متحده می‌داند که رمزارز را از طریق یک برنامه تلفن همراه ارائه می‌کند. این بانک می گوید معامله گران می توانند علاوه بر بیت کوین، توکن هایی مانند اتر، Aave، Cardano و Chainlink را خریداری کنند.

 

 

 

اخبار ارز دیجیتال - رمزارز - بانک - کریپتو

بانک‌ها و مؤسسات مالی بزرگ ایالات متحده نیز در حال غوطه‌ور شدن در حوزه ارزهای دیجیتال هستند، اما این کار را با احتیاط سازمانی و خدمات معاملاتی انجام می‌دهند.

ایالت هایی مانند وایومینگ قوانین صدور مجوز بانکی برای دارایی های دیجیتال را تصویب کرده اند و چند شرکت را به عنوان “موسسات سپرده گذاری با هدف ویژه” یا SPDI اجاره کرده اند. از جمله کراکن، کارگزاری بزرگ ارزهای دیجیتال، و بانک آوانتی مستقر در وایومینگ.

با این حال، قوانین بانکداری فدرال برای رمزنگاری مناسب نیستند. شرکت بیمه سپرده فدرال بیت کوین یا سایر سپرده های ارز دیجیتال را بیمه نمی کند. و SPDI های مستقر در وایومینگ حساب های اصلی را با فدرال رزرو دریافت نکرده اند، اگرچه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در ژانویه شهادت داد که فدرال رزرو در زمینه اعطای دسترسی به SPDI “پیشرفت هایی خواهد داشت”. بانک ها از حساب اصلی در بانک های فدرال رزرو منطقه ای برای تسویه برخی از انواع تراکنش ها و دسترسی مستقیم به سیستم پرداخت فدرال رزرو استفاده می کنند.

دولت بایدن همچنین نشان می دهد که منشورهای بانکداری رمزنگاری با موانع بزرگی روبرو هستند. مارتین گرونبرگ، رئیس موقت FDIC در بیانیه ای در این هفته گفت: «معرفی سریع انواع محصولات دارایی های دیجیتال یا دارایی های دیجیتال به سیستم مالی می تواند ایمنی و سلامت و خطرات سیستم مالی قابل توجهی را به همراه داشته باشد. FDIC گفت که دارایی‌های دیجیتال اولویت سیاست امسال خواهد بود و «سازمان‌ها باید راهنمایی قوی برای صنعت بانکداری در مورد مدیریت ریسک‌های محتاطانه و حفاظت از مصرف‌کننده ناشی از فعالیت‌های دارایی‌های رمزنگاری شده ارائه کنند».

حتی اگر کریپتو درآمد قابل توجهی برای بانک ها به همراه نداشته باشد، می تواند راهی جدید برای ایجاد کارمزد و حفظ مشتریان برای محصولات و خدمات دیگر باشد.

سرمایه گذاران قیمت ها را برای بانک هایی که در معرض کریپتو قرار دارند بالا برده اند.

به عنوان مثال، Signature Bank (SBNY)، در حال توسعه یک پلتفرم پرداخت دارایی دیجیتال است که 18 برابر درآمد تخمینی 2022 معامله می شود. این حق بیمه به میانگین صنعت 14 برابر درآمد برای بانک های منطقه ای، یا 15-16 برابر برای سهام بانک های بزرگ مانند Wells Fargo WFC است.
و Comerica CMA-1.57%

.

Synovus با درآمد 12 برابری هنوز نسبتاً ارزان به نظر می رسد. بازدهی سهام 2.6 درصد است و در سال جاری نزدیک به 10 درصد افزایش یافته است و از Invesco KBW Bank ETF KBWB-1.41 درصد بالاتر است.

صنعت بانکداری به طور کلی از افزایش نرخ بهره بهبود می یابد، که می تواند وام دهی را سودآورتر کند، اما Synovus همچنین ممکن است از اشتیاق سرمایه گذاران برای برنامه های بیت کوین خود سود ببرد.

سودهای مربوط به کریپتو می تواند در یک یا دو سال آینده به سود آن تبدیل شود.