شرکت مهندسی رمز نگار

با داشتن کادری متخصص (کارشناس و کارشناس ارشد) و بهره وری از تکنولوژی روز خدمات زیر را ارائه می نماید

image

خدمات شبکه های کامپیوتری

امروزه شبکه های کامپیوتری رکن اساسی هر سازمان می باشد و همانند شبکه عصبی در بدن انسان، اطلاعات توسط آن در کل سازمان انتقال می یابد. شرکت رمزنگار با استفاده از تکنولوژی مجازی سازی سعی بر آن دارد که هزینه های پیاده سازی شبکه های کامپیوتری را کاهش داده و شبکه های امن تری را جهت انتقال اطلاعات کسب و کار ها طراحی و پیاده سازی کند.

image

این سرویس در شبکه های کامپیوتری این امکان را به شما می دهد که اطلاعات را بین کاربران به اشتراک بگذارید. علاوه بر این، با استفاده از این سرویس چندین کاربر می توانند فایل های سازمانی را ویرایش کنند.

image

با استفاده از این سرویس شما می توانید در سازمان خود از چاپگر ها به صورت اشتراکی استفاده کنید. این بدان معنا می باشد که به جای اینکه هر چاپگر فقط مختص به یک کاربر باشد، تعدادی از کاربران می توانند از آن چاپگر به صورت اشتراکی استفاده کنند.

image

با این قابلیت شما می توانید دسترسی بخش ها و افراد سازمان به اینترنت را به صورت کنترل شده مدیریت کنید. این مدیریت شامل محدود سازی دسترسی، کنترل پهنای باند و فیلترینگ می باشد.

image

امروزه یکی از دغدغه های سازمان ها محل و نحوه نگهداری از اطلاعات شان می باشد. سازمان ها با استفاده از این سرور می توانند اطلاعات شان را در سروری امن نگه داری کرده و علاوه بر این دسترسی به فایل ها را مدیریت و محدود کنند.

با استفاده از این سرویس می توان دسترسی کاربران به شبکه و سیستم ها را مدیریت کرد. این مدیریت شامل تعیین نام کاربری و رمز عبور برای کاربران، مدیریت زمان دسترسی به سیستم ها و تعریف سیاست دسترسی و استفاده از سیستم ها برای کاربران می باشد.

این سرویس IP دهی در شبکه را مدیریت می کند و با استفاده از این سرویس دیگر نیاز به IP دهی دستی برای سیستم ها و سیستم های اضافه شده در شبکه نیست. علاوه بر این با استفاده از این سرویس می توان تعداد سیستم های شبکه را مانیتور کرد.

image

این تکنولوژی در چند سال اخیر انقلاب بزرگی در صنعت شبکه های کامپیوتری ایجاد کرد. با استفاده از این تکنولوژی علاوه بر اینکه می توان هزینه پیاده سازی شبکه را کاهش داد، می توان کارایی و امنیت آن را نیز بالا برد.

نحوه عملکرد این سرویس بدین گونه است که سرور های مجازی با ارتباط کنترل شده برای شما تعریف می کند تا برای بالا بردن امنیت و کارایی در شبکه خود دیگر نیازی به تامین سرور سخت افزاری نباشید.

image

این سرویس تماس های داخلی و خارجی سازمان را مبتنی بر شبکه های کامپیوتری آن سازمان قرار می دهد بدین معنا که تماس های بین سازمانی، تماس های افراد سازمان با هر واحد و تماس های مخاطبین با سازمان مبتنی بر شبکه آن سازمان باشد.

استفاده از این سرویس مزیت هایی همچون کاهش هزینه های تماس، امنیت بالا و دسترسی همیشگی را ایجاد می کند.

image

خدمات دیتا سنتر

امروزه مهمترین دارایی هر سازمان اطلاعات آن سازمان می باشد. دیتا سنتر ها مکانی هستند که اطلاعات سازمان ها را در محیطی امن و قابل اعتماد نگهداری می کنند. از مهمترین ارکان در طراحی دیتا سنتر ها می توان به امنیت فیزیکی، شبکه ای اطلاعات و در دسترس بودن همیشگی اطلاعات نام برد. در این راستا شرکت مهندسی رمزنگار در طراحی دیتا سنتر ها سعی بر آن دارد که محیط فیزیکی مناسب و شبکه کامپیوتری امن و قابل اعتماد برای نگه داری اطلاعات سازمان ها طراحی و پیاده سازی کند.

 • مشاوره در زمینه طراحی و پیاده سازی دیتا سنتر ها
 • طراحی و پیاده سازی دیتا سنتر ها مطابق با استاندارد ISO 24762
 • طراحی فیزیکی مکان دیتا سنتر ها مطابق با استاندارد TIA 941
 • استاندارد سازی دیتا سنتر ها مطابق با استاندارد TIA 941 و ISO 24762
image

خدمات طراحی وب سایت و پورتال

با پیشرفت و توسعه دنیای مجازی، اینترنت به بزرگترین مکان جهانی تبدیل شده است که در آن هم می توان به فروش محصولات پرداخت و هم اینکه برای محصولات خود تبلیغات انجام داد. اما پیشرفت در این دنیا مستلزم تبلیغات بهتر و ایجاد امنیت بالاتر برای فروش محصولات می باشد. شرکت مهندسی رمزنگار با استفاده از آخرین تکنولوژی برنامه نویسی تحت وب سعی بر آن دارد که کسب و کار ها را برای تبلیغات بهتر و فروش امن تر در این دنیا همراهی کند. خدمات طراحی وب سایت رمزنگار شامل دو بخش عمده وب سایت های تبلیغاتی و وب سایت های اقتصادی می باشد.

وب سایت صرفا برای اطلاع رسانی و نمایش محصولات نیست. با داشتن یک پورتال هم همکارانتان و هم مشتریانتان می توانند به امکانات بیشتری دست پیدا کنند. امکان استفاده از نرم افزار های سازمان از طریق پورتال این امکان را به همکاران می دهد تا بتوانند حتی زمانی که در سازمان حضور ندارند کار خود را انجام دهند.

نمونه کارها

 • مشاوره در زمینه طراحی و امنیت سنجی وب سایت تجاری
 • طراحی وب سایت های داینامیک و استاتیک مطابق با نیاز های کسب و کار های متوسط و بزرگ
 • تهیه پورتال سازمانی
 • تهیه برنامه های تحت وب
 • ایجاد انواع فرم های ارتباطی از قبیل فرم درخواست اطلاعات، فرم استخدام و ...
image

خدمات تهیه کتاب و کاتالوگ الکترونیک

با محیط زیست و طبیعت مهربان باشیم

 • ۱- قیمت تمام شده بسیار نازل
 • ۲- جا گیری کم با توجه به ابعاد کوچک آن
 • ۳- قابلیت جستجوی مطالب با استفاده از کلمه مورد نظر
 • ۴- مرور مطالب از طریق فهرست و مراجعه مستقیم به سر فصل یا زیر فصل مورد نظر
 • ۵- قابلیت استفاده روی دستگاه‌های مختلف
 • ۶- کاهش هزینه و زمان برای چاپ و صحافی و نشر و توزیع بسته های حجیم و سنگین

غالب پدید آورندگان و ناشران از کتاب الکترونیک بعلت سهولت در کپی کردن آن، چه به صورت کل کتاب و چه به صورت بخشی از متن، هراس دارند. راه حل این موضوع ساده است. ثبت کتاب در کتابخانه ملی و دریافت شابک و ثبت آن در موسسه توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال (وزارت ارشاد) کتاب را تحت قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای قرار خواهد داد. بعلاوه در مورد کتاب‌های الکترونیک تدابیر امنیتی وجود دارد که در صورت پیاده سازی امکان کپی کردن کتاب غیر ممکن می‌شود.

 • صفحات کتاب مانند صفحات کتاب چاپی قابل مشاهده و ورق زدن هستند
 • ورق خوردن کتاب همانند کتاب چاپی شبیه سازی شده و صدای ورق خوردن نیز شنیده می‌شود
 • امکان بزرگ نمایی متن برای خوانایی بیشتر
 • امکان اضافه کردن صوت به عنوان موسیقی متن یا متن خوانده شده به صورت کتاب صوتی
 • ورق زدن به صورت خود کار، دستی و یا مشخص کردن صفحه مورد نظر قابل انجام است
 • کتاب دارای فهرست مطالب شامل تمامی سرفصل ها و زیر فصل ها است که با کلیک بر روی هر کدام به صورت خودکار به سرفصل مورد اشاره خواهید رسید
 • موتور جستجوی اختصاصی جهت جستجوی کلمه به کلمه متن کتاب
 • متن کتاب پس از تبدیل شدن به کتاب الکترونیک غیر قابل کپی دیجیتال خواهد بود
 • امکان قفل گذاری سخت افزاری یا نرم افزاری بر روی حامل (سی دی یا دی وی دی) جهت جلوگیری از کپی شدن کل کتاب
 • امکان فعال نمودن چاپ در صورت نیاز
 • اطلاعات کامل محصول به همراه تصویر
 • قابلیت تعریف محصولات توسط خود مشتری
 • امکان اتصال و نمایش کاتالوگ روی وب سایت
 • امکان اتصال و نمایش کاتالوگ در نرم افزار فروش
 • امکان دسترسی به کاتالوگ روی تبلت یا موبایل
image

خدمات رایانش مشبک

رایانش ابری تکنولوژی است که به کسب و کار ها این امکان را می دهد برنامه هایی را که نیاز به سرور های قدرتمند دارند روی چندین کامپیوتر معمولی نیز راه اندازی کنند. به عبارت دیگر رایانش مشبک یک وظیفه بزرگ را به چند وظیفه ی کوچکتر می شکند تا برای پردازش اطلاعات نیاز به تجهیزات سبک تری باشد.

هدف از استفاده این تکنولوژی بهره برداری از سیستم‌های ساده‌تر، که معمولاً در تمامی شرکت ها و سازمان ها موجود است، به منظور پردازش های سنگین به جای تهیه سرورهای با هزینه بالاست.

image

خدمات رایانش ابری

خدمات رایانش ابری از سال ۲۰۰۸ میلادی در صنعت فناوری اطلاعات مطرح شد و با مطرح شدنش انقلاب بزرگی را در این زمینه ایجاد کرد. نام گذاری این فناوری از این جهت است که رایانش ابری مانند ابر همیشه و همه جا قرار دارد و در برگیرنده اطلاعات شما ست. شرکت مهندسی رمزنگار با استفاده از این فناوری، خدماتی را برای مدیران کسب و کار ها ارائه می دهد که بتوانند اطلاعات کسب و کار خود را از همه جا و در همه زمان کنترل کنند.

رایانش ابری را می توان یک ساختمان اطلاعاتی نام برد که نیازمند به پیاده سازی زیر ساخت ها برای آماده سازی و اجرای بخش های دیگر می باشد. این زیر ساخت ها شامل شبکه های کامپیوتری می باشند که متشکل از سرور ها، روتر ها و سویچ ها می باشند که وظیفه نگهداری اطلاعات و انتقال آن ها را بر عهده دارند. در اصل این زیرساخت های ابر ها می باشند که این امکان را می دهند اطلاعات در همه جا قابل استخراج و استفاده توسط نرم افزارها باشند.

طراحی و پیاده سازی بستر های اطلاعاتی بخش دوم پیاده سازی ابر های اطلاعاتی می باشد که شامل پیاده سازی بانک های اطلاعاتی و سیاست های دسترسی به اطلاعات و نرم افزارها می باشد.

هدف اصلی ابر های اطلاعاتی این است که اطلاعات در همه جا قابل دسترس باشد و افراد با استفاده از نرم افزارها بتوانند از این اطلاعات بهره ببرند. برای هر کسب و کار نرم افزارهای مورد نیاز آن بر روی ابر های اطلاعاتی پیاده سازی می شود تا مدیران و افراد بتوانند در همه جا از این نرم افزارها استفاده کنند و به اطلاعات سازمان دسترسی داشته باشند.

image

خدمات مشاوره

امروزه فناوری اطلاعات لازمه هر سازمان و کسب و کار می باشد. سیستم های اطلاعاتی در سازمان ها باعث توسعه کسب و کارها، هدفمند سازی و نظم بخشیدن به سیستم های اداری، منابع انسانی، سیستم فروش و سیستم مالی می شوند. در این راستا شرکت مهندسی رمزنگار با داشتن کادری مجرب و متخصص در زمینه فناوری اطلاعات اقدام به ایجاد خدمات مشاوره ای کرده است، تا به کسب و کارها را یاری دهد تا سیستم های اطلاعاتی متناسب با نیازها یشان را طراحی و پیاده سازی کنند.

image

خدمات نرم افزاری

خدمات نرم افزاری شرکت مهندسی رمزنگار شامل طراحی، تولید و پیاده سازی انواع نرم افزار های سفارشی می باشد.

درخواست اطلاعات

زنجیر امنیت

امنیت همانند یک زنجیر است که حلقه‌های آنرا تدابیر امنیتی تشکیل می‌دهند. از مهمترین این تدابیر می‌توان به شناخت نقاط ضعف، برنامه ریزی دقیق و حرفه‌ای، نیروی انسانی، تدابیر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اشاره کرد. همواره این زنجیر از ضعیف‌ترین حلقه پاره می‌شود. این حلقه مهمترین نقطه برای نفوذگران محسوب می‌شود. تجربه نشان داده که در اکثر موارد این حلقه ضعیف نیروی انسانی است. این مشکل به راحتی و با برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی قابل اصلاح است. متخصص امنیت اطلاعات کسی است که فراگرفته چگونه حلقه‌های مناسب را انتخاب و مناسب‌ترین زنجیر را فراهم نماید.

اهم موارد مورد بررسی عبارتند از


 • امنیت شبکه‌های کامپیوتری

  در یک شبکه کامپیوتری به غیر از کامپیوترهای کاربری تجهیزات کامپیوتری دیگری از قبیل سرور، سوئیچ و روتر، مودم، کابل‌کشی و ... وجود دارد. هرکدام از این بخش‌ها در صورت نداشتن تدابیر امنیتی مناسب و کافی می‌تواند مدخلی برای نفوذگران باشد. اهمیت امنیت شبکه با به وجود آمدن یک شبکه به گستردگی جهان به نام اینترنت و متصل شدن شبکه‌های محلی کوچک به یکدیگر صد چندان شده است. به دلیل سهولت دسترسی به شبکه‌های محلی و حتی تجهیزات شبکه از راه دور، بیشتر هکرها در این فضای مجازی به دنبال قربانیان خود هستند.

 • امنیت آنلاین

  در فضای مجازی طرفین سرویس‌دهنده و سرویس‌گیرنده و همچنین اطلاعات مورد تبادل میان آنها نیاز به محافظت دارند. سرویس‌دهنده آنلاین شامل ISP ها، سرویس‌های هاستینگ و دارندگان وب‌سایت‌ها و برنامه‌های تحت‌وب می‌شود. سرویس‌گیرنده شامل افراد حقیقی یا حقوقی است که از خدمات سرویس دهندگان استفاده می‌کنند. هر دو سو نیاز به تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دارند که برقراری امنیت کامل در آنها ضروری است.

 • امنیت اطلاعات

  تجربه نشان داده «اطلاعات قدرت است». لذا در هر سازمان نیاز به محافظت از اطلاعات همواره مهم و مورد توجه بوده است. اما مهمترین قدم در امنیت اطلاعات، شناخت دارایی اطلاعاتی یک سازمان است. بدون شناخت صحیح از دارایی اطلاعاتی و دسته‌بندی مناسب، ایجاد امنیت کاری است غیرممکن. پس از شناسایی درست دارایی اطلاعاتی با برنامه ریزی و به کارگیری تکنولوژی مناسب و پیگیری مداوم امنیت لازم برقرار خواهد شد.

 • امنیت فیزیکی

  زمانی که سخن از امنیت اطلاعات به میان می‌آید، افکار به سمت کامپیوترها و هکر کشیده می‌شود. این در حالی است که باید توجه داشت که حجم زیادی از دارایی اطلاعاتی یک سازمان خارج از سیستم‌های کامپیوتری است. اطلاعاتی که در بایگانی‌های قدیمی و به روی کاغذ نگه‌داری می‌شوند و همچنین اطلاعاتی که در ذهن کارکنان سازمان وجود دارد نمونه‌ای از این گونه اطلاعات است. همچنین سیستم‌های کامپیوتری نیز از خطرات فیزیکی از قبیل دسترسی‌های غیرمجاز، سرقت یا حوادث غیرمترقبه مصون نیستند.

 • امنیت سیستم‌های کامپیوتری

  هر سیستم کامپیوتر شامل دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار می‌باشد. هر کدام از این بخش‌ها می‌تواند مورد تهدید قرار گیرد. لذا به کارگیری تدابیر امنیتی مناسب برای هرکدام به صورت جداگانه ضروری است.